≡فراخوان شانزدهمین نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماء‌الحسنی 1399 ≡

محل برگزاری: خانه هنرمندان ایران.گالری ممیز. گالری زمستان | زمان: 4 تا 18 اردیبهشت 1399| مراسم افتتاحیه و اهداء جوایز: تالار استاد جلیل شهناز | چهارم اردیبهشت ماه 1399.

آخرین مهلت دریافت آثار: ساعت 24 روز پنج شنبه 26 دی ماه 1399.

مقررات شرکت در نمایشگاه:

1.برای شرکت در نمایشگاه ضروری است طراحان ابتدا از طریق مراجعه به وبسایت رسمی نمایشگاه ثبت‌نام و سپس آثار خود را ارسال کنند.

2.ارسال آثار در یک مرحله انجام می‌شود.

پوسترها باید در قطع 80 × 120 سانتی‌متر، به صورت عمودی و با کیفیت 150 دی پی آی به صورت CMYK طراحی و سپس به RGB تغییر داده شوند و با فورمت JPEG (فایل غیرفشرده – استاندارد) ذخیره شده و از طریق صفحه ارسال آثار به دبیرخانه نمایشگاه بارگذاری شود. حداکثر حجم هر فایل 25 مگابایت است.

*نکته مهم: اثر خود را تنها با فرمت «جی پگ» فقط به صورت فایل ارسال کنید.

خوانایی اسماء در پوسترهای ارسالی نکته مهمی است که توجه به آن در کنار قواعد زیبایی‌شناسی امتیاز بزرگی برای راه یافتن و یا برگزیده شدن آثار محسوب می‌شود.

*تذکر مهم: در هیچ یک از مراحل به هیچ وجه پوستر خود را به صورت CMYK ارسال نکنید. حتماً پیش از ارسال آثار، از صحت فرمت‌ فایل و رزولوشن مطمئن شوید؛ زیرا در صورت صحیح نبودن توسط سیستم حذف خواهند شد.

*نکته مهم: تغییر CMYK به RGB به دلیل کم شدن حجم فایل است.

3.حدأکثر تعداد آثار ارسالی برای هر طراح 5 اثر است.

4.شرکت در نمایشگاه برای همه طراحان آزاد است و شامل مبلغی به عنوان هزینه ثبت‌نام نمی‌شود.

5.در طراحی پوسترها به هیچ وجه از لوگوی سایت تودی پوسترز و یا هر نهاد و سازمانی دیگر استفاده نکنید؛ همچنین از درج عنوان، تاریخ نمایشگاه و … جداً اجتناب شود.

6.قید عنوان هر اثر ضروری است؛ عنوان اثر همان نامی از اسماء الحسنی است که طراح، پوستر خود را با آن ساخته است؛ مثال: اگر پوستری با نام « رئوف » ساخته شده، عنوان آن پوستر «رئوف» خواهد بود. در نامگذاری فایل باید ابتدا نام طراح و سپس عنوان اثر با حروف فارسی درج شود.

7.در صورت نیاز، طراح می‌تواند روایات و احادیث مرتبط با موضوع اسماءالحسنی را (با نقل منبع) در پوسترهای خود درج کند. برای دسترسی به این نوع مطالب طراحان می‌توانند به منوی مقالات (مطالب مربوط به اسماء الحسنی) در سایت نمایشگاه مراجعه کنند.

8.سایت اینترنتی «تودی پوسترز» مجاز است آثاری را که به نمایشگاه راه می‌یابند، به هر شکل در فضای مجازی الکترونیکی و یا در هر قالب دیگری از نشر مکتوب، چاپ و منتشر کند یا به صورت بیلبوردهای شهری به نمایش عمومی گذاشته و یا در قالب نمایشگاه‌های دیگر ارائه و برپا کند؛ ثبت‌نام شرکت کنندگان و ارسال آثار به معنای قبول و تأیید این شرط است.

9.در صورتی که اثر ارسالی مشابه و یا کپی اثر دیگری باشد، در هر مرحله‌ای که این موضوع تشخیص داده شود مجموع آثار آن طراح از نمایشگاه حذف و در صورت تشخیص برگزارکننده این موضوع اطلاع‌رسانی عمومی می‌شود.

10.کاربران می‌توانند جهت اطلاع از آخرین اخبار نمایشگاه به وبسایت رسمی نمایشگاه به نشانی www.todayposters.com مراجعه کنند.

جوایز:

نفر اول: مبلغ پنجاه میلیون ریال و دیپلم افتخار

نفر دوم: مبلغ سی میلیون ریال و دیپلم افتخار

نفر سوم: مبلغ بیست میلیون ریال و دیپلم افتخار

اهدای 5 تقدیرنامه و مبلغ پنجاه میلیون ریال به پنج طراح برگزیده نمایشگاه (هر هنرمند ده میلیون ریال) که از سوی هیئت داوران به منظور تشویق انتخاب می‌شوند.

آن دسته از طراحانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد، در صورت تمایل می‌توانند حدأکثر تا دو هفته پس از برگزاری نمایشگاه تقاضای گواهی شرکت نموده و آن را به صورت الکترونیکی دریافت کنند.

*نکته مهم: ارتباط دبیرخانه نمایشگاه با هنرمندان شرکت کننده از طریق پست الکترونیک و ارسال پیامک به تلفن همراه مقدور است؛ بنابراین ذکر نشانی ایمیل معتبر و شماره تلفن همراه فعال برای شرکت کنندگان ضروری است.

حضور برگزیدگان در مراسم افتتاحیه و اهداء جوایز الزامی است و عدم شرکت به منزله انصراف تلقی خواهد شد.

فهرست راه‌یافتگان نهایی به این نمایشگاه پس از افتتاح نمایشگاه در اریبهشت ماه 1399 بر روی سایت قرار می‌گیرد.

بدون نظر

نظر شما چیست؟